Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Muayene odaları, fizyoterapi ve egzersiz salonlarımızdan oluşan ve son sistem cihazlar ile donatılmış olan fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitemizde, deneyimli uzman hekimlerimiz fizyoterapistler ve teknikerlerimizden oluşan ekibimiz ile hastalarımızın yaşam kalitesini en üst düzeye çıkarabilmek amacı ile hizmet vermekteyiz.

Fizik tedavi

  • Modern cihazlarla donatılmış merkezimizde, her türlü fizik tedavi uygulaması, işinin ehli sağlık elemanları ve fizyoterapi teknikerleri tarafından yapılmaktadır. Bir fizik tedavi seansı 1 saat sürmekte ve hastanın durumuna göre 14-21 seans süre ile uygulanmaktadır.
  • Fizik tedavi ünitemizde boyun ( fıtık, kireçlenme), omuz, göğüs duvarı kaynaklı ağrılar, dirsek el bileği el, sırt, bel(fıtık, kireçlenme, derecesine göre bel kayması), kuyruk sokumu ağrıları, kalça diz ayak ve ayak bileği ağrıları tedavi edilmektedir. Ayrıca fibromiyalji gibi yumuşak doku romatizmaları (tendinit, bursit), Romatoid artrit (iltihaplı eklem romatizması), çocuklara görülen eklem romatizması, ankilozan spondilit gibi romatizmal hastalıklar tedavi edilmektedir.
  • İlave olarak gerekli durumlarda hastalara ekibimiz tarafından manipulasyon ve mobilizasyon gibi farklı fizik tedavi yöntemleri de uygulanmaktadır. Gerektiği durumlarda eklem içi ve eklem etrafına ve ağrılı bölge enjeksiyonları uzman doktorlarımız tarafından yapılmaktadır.

Rehabilitasyon

En son sistem cihazlar ile tedavi hizmetinin sunulduğu tedavi ünitemizde rehabilitasyon uygulamaları doktorların ekip liderliğini yaptığı konusunda yetenekli fizyoterapistler tarafından yapılmaktadır. Bir rehabilitasyon seansı 1 saat sürmekte, hastalığın özelliğine ve hastanın durumuna göre 15-30 seans süren bir tedavi programı uygulanmaktadır.
Serebal palsili (Spastik özürlü çocuklar), Omurilik yaralanmalı, hemipleji, (yarım felç), Yüz felci, Multipl skleroz (MS), Parkinson, kas hastalıkları , Spor yaralanmaları, her türlü ortopedik operasyon sonrası (menisküs, protez, diz bağı yaralanmaları, kırık, çıkık gibi ), el yaralanmaları sonra gelişen kas sinir ve tendon yaralanmaları, yeni doğan bebeklerde görülen eğri boyun ve kolda sinir yaralanmaları, yanık sonrası, skolyoz (omurga eğrilikleri) daha bir çok hastalık rehabilite edilmektedir. Rehabilitasyon birimimizde ayrıca nörojenik bağırsak, nörojenik mesane rehabilitasyonu, gebelik sonrası rehabilitasyon ve seksüel rehabilitasyon da uygulanmaktadır.

Written by OsmaniyeSevgi

Özel Osmaniye Sevgi Hastanesi